KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10335839
nr 1033 5839
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Hasse Lindroth (f. 1938), Stadsgården, 68/75, signerad, motivet: 22x31
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
måndag 25 april 2016
kl 18:56:48
150 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth